دانشگاه چارلز

در سال های اخیر متقاضیان تحصیل در چک به خصوص در رشته های علوم پزشکی رو به افزایش بوده که یکی از دلایل آن وجود دانشگاه های معتبر در سطح دنیا مانند دانشگاه چارلز چک می باشد. دانشگاه چارلز چک یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان به ویژه در حوزه علوم پزشکی قلمداد می شود. با توجه به اینکه این روزها تمایل به تحصیل در رشته علوم تجربی بسیار افزایش یافته و بسیاری از افراد خواهان تحصیل پزشکی در دانشگاه های بین المللی هستند، دانشگاه چارلز چک می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

جمهوری چک یکی از کشور های اتحادیه اروپا در حوزه شینگن است این کشور با وجود دانشگاه های مختلفی که برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه میدهند، از دانشجویان بین المللی بسیاری، استقبال می کند. نکته مهمی که وجود دارد این است که، کلیه مدارک پزشکی به دست آمده از دانشگاه های چک بین المللی شناخته می شوند و در سراسر جهان معتبر هستند. دانشگاه پیشرو در جمهوری چک برای تحصیل پزشکی دانشگاه چارلز است، اولین دانشکده پزشکی در پراگ، که برنامه های انگلیسی را در رشته پزشکی عمومی و دندانپزشکی ارائه می دهد. دانشگاه چارلز به لحاظ قدمت با دانشگاه پچ مجارستان رقابت می کند اما از نظر استاندارهای اتحادیه اروپا از لجاظ آموزش دانشگاه پچ با پیاده شدن طرح پوته پیلاریس توسط اتحادیه اروپا در میان دانشگاه های پزشکی که به زبان انگلیسی در اروپا دوره های پزشکی

و دندانپزشکی و داروسازی را ارائه می کنند مقام بالاتری نسبت به دانشگاه چارلز دارد اما دانشگاه چارلز نیز همیشه حریف سر سختی بوده.

 

در حال حاضر 17 دانشکده در این دانشگاه وجود دارد (14 دانشکده در پراگ، دو دانشکده در Hradec Králové و یک دانشکده در Plze) به علاوه سه موسسه، شش مرکز آموزشی، تحقیق، توسعه و سایر فعالیت های خلاق، یک مرکز ارائه خدمات اطلاعاتی، پنج باشگاه در خدمت کل دانشگاه و ریاست که دستگاه مدیریت اجرایی کل دانشگاه است.اولویت اصلی دانشگاه چارلز ادامه به ارتقاء جایگاه معتبر خود به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی است. برای رسیدن به این هدف، دانشگاه به شدت بر فعالیتهای پژوهشی متمرکز است. دانشگاه چارلز می تواند به تعدادی از تیم های برجسته تحقیقاتی که در همکاری نزدیک با موسسات تحقیقاتی بین المللی درگیر هستند، افتخار کند. دانشجویان همچنین می توانند در کارتحقیقاتی دانشگاه در هر یک از دانشکده های متفاوت شرکت کنند. این دانشگاه بهترین موسسه تحقیقاتی در جمهوری چک است. این در تحلیل نتایج تحقیق انجام شده توسط شورای تحقیق، توسعه و نوآوری چک انجام شده است. دانشگاه چارلز با داشتن تقریباً نیم میلیون امتیاز برای فعالیت های تحقیقاتی خود (طبق روش های فعلی ارزیابی ملی تحقیق) ، بسیار فراتر از موسسه ای است که مقام دوم را به خود اختصاص داده است.خلاقیت کارکنان و دانشجویان دانشگاه در طیف عظیمی از پروژه های تحقیقاتی و کاربردی و همچنین در آثار ارزشمند هنری و انتشارات زیادی قرار دارد. این دانشگاه بیش از 7900 کارمند دارد. از این تعداد، تقریباً 4500 نفر عضو هیات علمی و تحقیقاتی هستند.

دانشگاه چارلز، به دانشجویانی که از سراسر جهان به این کشور می آیند، این امکان را می دهد که در کلاس های معتبر و درجه ی یک پزشکی، شرکت کنند. اولین دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز، طیف وسیعی از علوم پایه و برنامه های مختلفی از جمله پزشکی عمومی، دندانپزشکی و سایر تخصص ها مانند پرستاری را ارائه می دهد.

دومین دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز، در ابتدا به عنوان دانشکده پزشکی اطفال در سال 1990 تأسیس شد. امروزه ، این دانشگاه معتبر برای تحصیل پزشکی در پراگ بیش از 3000 پرسنل پزشکی از جمله 800 پزشک را استخدام کرده است و در زمینه ی بیماری های اطفال تخصص دارد. همچنین سومین دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز پراگ، سابقاً پردیس رشته های مراقبت های بهداشتی بوده و در زمینه های بهداشتی و داروهای پیشگیری تخصص دارد.

دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز در Pilsen

دانشکده پزشکی پیلسن، به عنوان یکی از دانشکده های پزشکی پراگ در اصل بخشی از دانشگاه چارلز بوده، که هم اکنون به عنوان یک دانشکده مستقل شناخته می شود و دوره هایی را در دو رشته ی پزشکی عمومی و دندانپزشکی ارائه می دهد. دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز در پیلسن، یک برنامه شش ساله در زمینه ی پزشکی عمومی و همچنین یک دوره پنج ساله برای مدرک دندانپزشکی ارائه می دهد.

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی پیلسن تاکنون نزدیک به 10،000 پزشک را آموزش داده است. مرکز و دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز در پیلسن دارای امکانات آموزشی جدید و مدرنی از جمله پنج مؤسسه نظری و مرکز جدید زیست پزشکی بوده، و بر تحقیق و توسعه در زمینه ی موضوعات خاص تاکید دارد. برای پذیرش جهت تحصیل پزشکی در جمهوری چک مجوز ورود به دانشگاه عمومی و همچنین تست های استعداد شفاهی و کتبی در موضوعات زیست شناسی ، شیمی و فیزیک لازم است.

زندگی شهری در Pilsen با رستوران ها و کافه های بیشمارش دوستانه به نظر می رسد. رستوران ها به خاطر غذاهای خارق العاده مشهور هستند و مرکز شهر یک زندگی شبانه پر جنب و جوش را ارائه می دهد. حومه دیدنی و جذاب برای دوستداران طبیعت و ورزش، جذاب خواهد بود. همچنین بسیاری از روستاهای زیبای محلی در نزدیکی این شهر وجود دارند.

هزینه زندگی در پراگ

هزینه زندگی دانشجویی در جمهوری چک مقرون به صرفه بوده و با توجه به سبک زندگی، شهر محل اقامت، هزینه ای که برای وعده های غذایی و پوشاک صرف می‌کنید می‌تواند ماهانه بین 350 تا 750 دلار متغیر باشد. این مبلغ با در نظر گرفتن کلیه هزینه های زندگی روزمره دانشجو محاسبه شده است.
اما هزینه اجاره آپارتمان بطور کلی در پراگ بالا است
حدود 800 یورو

هزینه کلی زندگی ماهانه در پراگ با احتساب اجاره و شارژ و آب برق گاز حدود 1500 یورو می باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× برای ارتباط با ما در واتساپ کلیک کنید